Šildymas ir vėsinimas nuotekomis

HUBER SE Produktai Proceso schemos                
header_bottom

Pažangios vandens ir nuotekų valymo technologijos

Paieška

Kontaktai

UAB CHEMAVA

Registruota buveinė:

S.Stanevičiaus 35-17,

LT-07132 Vilnius, Lietuva

icon.tel icon.fax + 370 5 2652181

info@huber.lt

gb.gif Angliškai

Šildymas ir vėsinimas nuotekomis

Nuotekos – energijos šaltinis

Po žeme esančiuose kanalizacijos kolektoriuose slypi retai naudojamas energijos šaltinis – nuotekos. Paprastai, nuotekų temperatūra svyruoja nuo 12 iki 20°C. Net žiemą jų temperatūra nenukrenta žemiau 10°C, o jei ir nukrenta, tai tik kelioms dienoms. Taigi, tokią temperatūrą palaikančios nuotekos yra puikus šilumos šaltinis, išgaunamas šilumos siurbliais.

Ypač naudinga panaudoti nuotekas kaip energijos šaltinį dideliuose pastatuose, pvz., senelių namuose, ligoninėse, mokyklose ar plaukimo baseinuose. Taip pat, šilumą galima išgauti iš nuotekų valymo įrenginių ištekančių nuotekų ir ją panaudoti, pvz., dumblo džiovinimui.

Nuotekose esančiai šilumos energijai išgauti yra reikalingas šilumokaitis, kuris tarnauja kaip jungiamoji grandis tarp nuotekų ir šilumos siurblio. Šilumokaitis perduoda šiluminę energiją iš nuotekų į šilumos siurblį. Pažangioje HUBER ThermWin® sistemoje, kuri buvo specialiai sukurta šilumos išgavimui, naudojamas HUBER RoWin šilumokaitis. Šios sistemos išskirtinis bruožas yra tai, kad faktinis šilumos išgavimas iš nuotekų vyksta virš žemės, o ne kanalizacijos kolektoriuje. Visos sistemos dalys yra lengvai prieinamos techninei priežiūrai atlikti. Taip pat, esame sukūrę HUBER TubeWin šilumokaitį, kurio pagalba nuotekas į šilumą galima pakeisti tiesiogiai nuotekų kolektoriuje. Taigi, HUBER gali pasiūlyti tinkamiausią šilumokaitį, pritaikytą įvairioms situacijoms.

HUBER ThermWin® veikimo principas:

Dalis iš nuotekų kolektoriaus atitekančio srauto prateka pro filtrą, kur atskiriamos stambios medžiagos. Pirminis nuotekų valymas apsaugo šilumokaitį nuo užsikimšimo. Pirminiame valyme apvalytos nuotekos iškeliamos ir savitakos būdu prateka pro ant žemės įrengtą šilumokaitį. Atvėsintos nuotekos kartu su atskirtais nešmenimis grąžinamos atgal į kanalizaciją. Antriniame kontūre, sujungtame su šilumos siurbliu, terpės pašildymas vyksta šilumokaityje. Šilumos siurblys padidina temperatūrą iki reikiamo lygio. HUBER RoWin šilumokaityje galima naudoti ir užterštą terpę. Tokio tipo šilumokaitis ir buvo sukurtas būtent tokiam tikslui, o jo išskirtinės savybės – didesnis šilumos perdavimo našumas ir savaime vykstantis prevencinis šilumos perdavimo paviršių valymas. Iš nuotekų galima išgauti ir panaudoti iki 80% naudingos šilumos.

 

© Copyright - Hydropress Huber AB