Smėlio atskyrimas

HUBER SE Produktai Proceso schemos                
header_bottom

Pažangios vandens ir nuotekų valymo technologijos

Paieška

Kontaktai

UAB CHEMAVA

Registruota buveinė:

S.Stanevičiaus 35-17,

LT-07132 Vilnius, Lietuva

icon.tel icon.fax + 370 5 2652181

info@huber.lt

gb.gif Angliškai

Smėlio atskyrimas

Siekdami užtikrinti patikimą nuotekų valymo įrenginių darbą, svarbu atskirti kartu su nuotekomis ir kitomis mineralinėmis medžiagomis gabenamą smėlį nuo pūdomos organinės medžiagos. Bendrose nuotekų sistemose, iš 1000 m3 nuotekų galima pašalinti apie 60 l smėlio.

Smėlio, žvyro ir kitų mineralinių medžiagų atskyrimas reikalingas tam, kad patikimiau vyktų nuotekų valymo įrenginių darbas. Kokybiškas smėlio atskyrimas padeda apsaugoti įrenginius nuo galimų eksploatavimo trukdžių, pvz., smėlio nusėdimo aeracijos sistemoje ir pūdymo įrenginiuose, greitesnio įrenginių, pvz., siurblių ar dumblo nusausinimo centrifugų, susidėvėjimo, neleidžia užsikimšti dumblo bunkeriams bei dumblo tiekimo linijoms.

Smėlio atskyrimo proceso metu, iš nuotekų reikia pašalinti kaip įmanoma daugiau mineralinių medžiagų, bet išsaugoti kaip įmanoma daugiau organinių medžiagų. Paprastai, smėlio šalinimo efektyvumas tikrinamas naudojant smėlį, kurio dalelių dydis yra 0,2 mm.

Plačiausiai naudojamos smėlio atskyrimo sistemos yra smėlio kanalai, apvalios smėliagaudės ir sūkurinės smėliagaudės.

Smėlį galima atskirti nusėsdinant jį ant dugno (smėlio kanaluose) arba panaudojant išcentrinę jėgą (apvaliose ir sūkurinėse smėliagaudėse). Smėlio kanaluose, smėlio surinkimui dažnai naudojami grandikliai arba sraigtiniai konvejeriai. Smėlio šalinimui paprastai naudojami siurbliai, pasvirę sraigtiniai konvejeriai ar integruoti smėlio rūšiavimo įtaisai.

Paprastai, smėlio kanalai tiekiami su aeracijos sistema, saugančia, kad greitai nenusėstų garuojančios kietosios dalelės ir smėlyje nesumažėtų organinių medžiagų kiekis. Taip pat, aeracija padeda atskirti dalį riebalų, alyvos ir tepalų. Pasak Kalbskopfo (Kalbskopf), sulaikymo trukmė yra svarbus faktorius, į kurį reikia atsižvelgti projektuojant aeruojamus smėlio kanalus. Vis dėl to, net ir geriausiai aeruojami smėlio kanalai negali užtikrinti, kad pašalintame smėlyje nebus didelio kiekio organinių medžiagų. Tik tinkamas smėlio plovimo įrenginys gali užtikrinti beveik idealų organinių medžiagų atskyrimą nuo smėlio ir išgauti švarų smėlį. 

© Copyright - Hydropress Huber AB